Dobrý den, jak mám oslovit pana doc. Rndr. Tomáše Novotného, CSc. Pane docente? Písemný i přímý kontakt, děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Používá se první titul,tudíž bych oslovil "pane docente" !

Další odpovědi:

Zlatý

Tome, ty vole! :o)

Ne, používá se nejvyšší dosažený titul, což je myslím ten docent. A navíc "pane kandidáte věd" by znělo pěkně pitomě :o) a nikdy jsem se s tím nesetkala. Jsem pro docenta.

Losos: to je sice pravda, ale docent je vyšší titul. Oslovit někoho nižším titulem může být bráno až jako urážka (záleží hrozně na dotyčném, jak to chce chápat). Je lepší oslovit vyšším titulem, hlavně pokud oslovovaného moc neznáte...

Zlatý

Záleží na vzájemném vztahu. Taky lze napsat "Ahoj Tome".
V některých zemích se tituly neoslovuje, takže "Vážený pane Novotný". A tituly bych uvedl v hlavičce adresáta.
Nicméně dotyčného neznám jak je na své tituly háklivý.

Bronzový

Nerad bych někoho uvedl v omyl, ale jsem si téměř jist, že Rndr. se neoslovuje docent, neb označuje "doktora přírodních věd" .. takže oslovení by mělo být: "Vážený pane doktore" .. věřím, že oslovením docent by jste jistě neurazil, ale pro přesnost :)

-----

Omlouvám se, máte pravdu, nějak mi v otázce to "doc." uniklo a xkrát jsem viděl v dotazu pouze Rndr. a CSc. :) V tomto případě je to tedy jasné a oslovení by opravdu mělo být "pane docente" .. ikdyž návrh od Terryle se mi líbil více ;) Nevím ale, jak by reagoval dotyčný :) Možná by ho to usadilo :))))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.