Avatar uživatele
Registrovaný

Chci vyjmout své děti z dědického řízení. Jakým způsobem mám napsat závěť?

Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud chcete děti vydědit, musíte sepsat smlouvu o vydědění. Musí tam být důvod vydědění, datum, podpis. Nejlépe ji sepsat s právníkem.Podrobněji ve zdroji ( smlouva o vydědění ).
Doplňuji:
Opr. ... prohlášení o vydědění ... :-)

Zdroj: http://www.zbynekmlcoch.cz/inf ormace/ke-stazeni/obcanske-pra vo-vzory/vydedeni-vzor-ke-staz eni-zdarma-pravidla-pro-vydede ni

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Aby ta závěť byla platná a aby nemohla být později právně napadnutelná, nejlepší by bylo poradit se a sepsat ji s notářem nebe právníkem.


Avatar uživatele

V NOZ je přesně definováno, kdy je možné vydědit. Najdi si nový Občanský zákoník a najdi si tam §§ o dědictví. Je to hlava III, od § 1475
Doplňuji:
zde je lze http://2imgs.com/…, forma jpg.

Zdroj: http://www.zakonyprolidi.cz/cs /2012-89#cast3

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.