arygnoc

Dobře už bylo?

Nebo je?
Nebo bude?

(osobně, v společnosti, finančně, kultúrně, ve vztazích – a vůbec)
Doplňuji:
mám pocit, že kdysi (tak 30 let spátky) byly větší jistoty – práce, bydlení, finance, i když to nebylo kdovíco, ale ty základní jistoty byly.
Jaksi postrádám i slušnost v mezilidských vztazích, úctu k člověku.

Dnes je zase větší možnost seberealizace, ale přiznejme, ne všichni mají obchodního ducha.

S ohledem na to, co se děje ve světě i u nás (nebudu se v tom pitvat, ale krize za krizí [politika, banky, xenofobie a v neposlední řadě náboženská a ideologická nesnášenlivost]), vidím budoucnost ne příliš ružově (osobní názor, nemusíte souhlasit) – podle mě spěje svět do záhuby.

Tak proto se ptám.

Úvaha trošku bokem:

moje babička (a že už je jí let!) říká:

zimy byly zimovatější, léta letovatější, když pršelo, byl to déšť (rozuměj „a ne kyselina“), peníz měl cenu, chleba byl z mouky. Což dnes jaksi není.

Tak spějeme k lepšímu, nebo k horšímu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych to neviděla nijak černě
kdo si stěžoval ,stěžuje si dál a stěžovat si bude
Doplňuji:
jsi pro mě trochu ze starý školy

Další odpovědi
anonym

Teď Ti arygnoc nevím koho se ptáš!Pokud se ptáš nás,obyčejných lidí,určitě bude dobře.Nechci sem tahat politiku,ale zrovna jsem se vrátil z Polska z dovolené a světe div se,obyčejní poláci jsou na tom stejně.To,co se děje na politické scéně u nás,je věrná kopie v Polsku.Také se to týká mezilidských vztahů,financí.Jen ta polská kultura je trošičku ,dle mého zdání ,lepší.
Doplňuji:
Teď jsi udeřil hřebík na hlavičku!Tvá babička má zcela pravdu.Určitě prožila zvěrstva války,zapojila se do budování,válkou zničené, vlasti.Zažila fašismis,komunismus a teď i tu „Havlovou“ demokracii.Mi­mochodem,už byla v Americe? Určitě ne,ale stále má na jazyku chuť potravin,které vyprodukovali naší zemědělci a zpracovatelé.Já si v Polsku pochutnal na čerstvým,křupavým chlebě s čerstvým škvařeným sádlem,tedy s jídlem o kterým se těm mladým může jen zdát.Práce byla,i když se vyrábělo do skladu,ale časem to sovět vyměnil za naftu či benzín.Ale jak pozoruji své okolí,vidím,že spousta lidí již vystřízlivělo a jak říkal jeden z Poláků: aby se vrátili ty doby,byla by nutná válka! Trochu mě to zarazilo,ale když tak člověk uvažuje…

led

Dobre bolo
Dobre je.
Záleží od uhla pohľadu a od samého človeka
Dobre bude.
Viera človeka v dobro zomiera s posledným človekom
Doplňuji:
Nezúfajte, treba veriť v žiarivú budúcnosť.
V opačnom prípade by budúcnosť nemala zmysel, žili by sme len preto, že žijeme (ako zvieratá)

anonym

Já věřím,že to teprve bude!

tom004

Myslím si,že dobře,je už dnes.Jenom,je škoda,že se nedočkáme toho,až bude výborně.Při tomto tempu,tak za 100–150 let. 🙂
Doplňuji:
K lepšímu.

casey

Drive bylo hur, dnes je dobre. Doufam, ze zase nebude hur.

suaeda

Zda je lépe či hůře se nebudu vyjadřovat. Každý si musí vytvořit svůj názor. A ten lze získat z různých nezávislých zdrojů. Dávám tip na jeden z mnoha – necenzurované Britské listy:
http://www.blis­ty.cz/arcisu.php

jendahun

Před dvaceti lety se nastartovalo něco,co mi zásadně změnilo život.Do té doby existovalo něco,jako služební postup,věrnost svému oboru se cenila,odsuzovala se neodbornost a přebíhání do jiných oborů.Dnes je to naopak.Asi bych dnes služebním postupem dosáhl na slušné místo a byl za vodou,čekal na zasloužený důchod,nestrachoval se,že mi nebude poskytnuta zdravotní péče až na mne dolehnou léta a nemoci.Dvacet let čekám na to,až bude líp.Nesdílím optimismus s jinými.Propadáme se někam,odkud není přirozené východisko.Den­nodenně se setkávám s bezohlednos­tí,arogancí a agresivitou,cestou do práce,v obchodech a při jízdě na návštěvu příbuzných(jako dnes).Silnice jsou plné vrahů.Slušnost se vytratila.Musí přijít válka,aby se utrpením změnilo myšlení lidí a vrátila slušnost?Začínám mít pocit,že jsou války pro lidstvo nezbytné.K ničemu jinému to nespěje.