eKadli

Do kolika pracovních dnů se musím hlásit na úřadu práce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat do kolika pracovních dnů se musím hlásit na úřadu práce? Ukončil sem střední školu a stále sem nenašel práci. Do kdy se musím na úřadu práce abych neměl problém se soociálním a zdravotním pojištěním?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím jak je to u středo a vysokoškoláků, ale my pracující a propuštění se musíme hlásit do TŘÍ pracovních dní.

Další odpovědi
anonym

Záleží na tom, zda budeš pobírat podporu či ne. Pokud ano, tak do tří dnů, pokud ne, tak je to jedno. Jediné co se ti nebude, je započítávat doba bez evidence na důchod. Myslíš, že je to něco hrozného když si dáš 14 dní „voraz“, myslím, že ne.
Pouze pozor na to, pokud budeš déle jak 30 dní bez evidence, musíš si jako samoplátce platit zdravotní pojištění (cca 1200,– měsíčně). Ale až od 30 dnů.

mojitek

Dobrý den,na ÚP se musíte hlásit do 3 prac.dnů jak už tady bylo psáno.Jenom dodám,že případnou podporu i pojištění Vám uhradí i za ty 3 dny než jste se přihlásil…Pokud Vás bude chtít pracovnice přihlásit až po těch 3 dnech,tak se nehádejte a běžte rovnou za vedoucí a stěžujte si.
Doplňuji:
Jenom dodám,že zápočťák můžete dodat dodatečně ,(myslím) 14 dnů od nahlášení na ÚP.

CTTON

Proč ztrácet čas na úřadě práce? Je to tak jednoduché si najít práci on-line!
Na https://www.su­perrychlaprace­.cz máš na výběr z více než 45000 pracovních pozic, u více než 80% míst je méně než jeden uchazeč!

EggBreak

Podvod.