michal00125

úřad práce, do kolika dní se přihlásit?

Zdravím, ukončil jsem studium, a potřebuji se přihlásit na ÚP kvůli zdravotnímu pojištění na žádné přídavky nemám nárok ani zájem. Pouze mne zajímá do kolika dnů se musím přihlásit od ukončení studia, aby mi bylo placeno zdravotní pojištění. Četl jsem že do 3 prac. dnů ale bohužel se nemohu dostavit dříve než po 8 prac. dnech z důvodu školení kvůli zájmu o práci, pokud školním projdu dostanu práci do několika dnů, přihlásil bych se tedy na ÚP po 8 dnech byl by pak problém se zdravotním pojištěním? Případně nevadí pokud se přihlásím na ÚP a o 4 dnech se odhlásím pokud dostanu práci? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Bohužel, lhůta nahlášení je stanovena zákonem. S tím se hnout nedá. Dá se ale zvednout telefon, na ÚP zavolat, vysvětlit, jaký máte problém a s příslušným úředníkem (jméno si dobře poznačte) se domluvit na řešení.
Uvědomte si, že zde jde o Vaši ochranu. V případě nenahlášení se na ÚP Vám scházející dny nebudou započítány do tzv. odpracované doby. To Vám potom bude chybět při výpočtu nároků na nemocenské dávky, na důchod apod.

Další odpovědi
anonym

Přesně jak píše Očko, čím dříve se nahlísíš tím lépe, jinak budeš muset doplatit zdravotní a sociální pojištění.

Reuef

Mas na to casu dost; vetsinou zbytek toho mesice ve kterym jsi studium ukoncil. Zdravotni a soc. pojisteni se plati i za zapocaty mesic – tudiz jesli jsi byl 1.1. student tak cely leden mas jeste zaplaceny.