šampon

Do kterého století může sahat 16. generace v rodině?

Odpovědi
Anikitos

To je složitější, ale já bych to vynásobil 20. To je 320 let zpátky, ale pravděpodobně to bude i víc… Kdybychom dali jedné generaci 25 let, tak by to bylo 400 let.

Generaci (ve smyslu lidského pokolení) bych počítal od narození jednoho člověka až k zplození jeho prvního dítěte (s pohledu na ženy jsem dal 20 let – dříve se přece jen dřív rodilo).

Pravděpodobně to bude 16. — 17. stol.př.n.l.

Vzal bych průměrné číslo (u žen mezi 19 – 24 lety – tedy 21,5; u mužů mezi 22 – 28 lety – tedy 25) = konečné číslo by mohlo být 23,3. To vynásobíme počtem generací (16) = a máme asi 373 let.

Edison

Jak dlouho trvá generace je lepší spočítat obráceně. A bude to průměrná doba. Jinak takhle… Dalo by se to zkombinovat a na jistém vzorku populace vypočítat dobu trvání generace a to číslo pak aplikovat na konkrétní rodovou linii. Ale bude to pořád jen kvalifikovaný odhad. Ten by se dal ještě zpřesňovat průměrnou dobou generace podle mnoha hledisek, jako je společenská vrstva v dané době, životní prostředí a podobně.

led

1 generácia je naozaj celý život konkrétnych ľudí, ale narodením dieťaťa sa počíta už 2.generácia, vnuk je už 3.generácia pravnuk je 4.generácia a tam sa môže stať, že v istom okamihu žijú 4 generácie vedľa seba.
Na prepočet generácie môžme počítať s koeficientom 23 (tj priemer cyklu medzi 20–25 rokov)
Preto 16 generácií=16*23=368 rokov tj.2018 –368=1650 tj XVII.storočie.

Anikitos

Jedna generace, ale může být i 1 celý život od narození až do… tak se to ale moc často nepočítá..