Andělé

Do jakých účtových tříd patří:telata,ja­lovice,minerá­ly a vitamíny?osivo,se­no,balíky,krav­ský hnůj,sít na balíky,hnojiva?

Doplňuji:
Studuji dálkově a tyto položky jako jediné jsme doposud nebrali.Telata a jalovice jsem si myslela účt.skupinu124,pro­tože jde o mladá zvířata a to ostatní jsme prostě nebrali:-)Všem moc děkuju:-)

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde je máš myslím, že si s tím snadno poradíš

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_%C3%BA%C4%8Dtov%C3%B­Dch_skupin_%C3%BA%C­4%8Dtov%C3%A9_os­novy_pro_podni­katele

Další odpovědi
PitrSvitr

Domnívám se, že telata a jalovice jakožto dobytek patří do účtové skupiny 0, jelikož se jedná o jakýsi majetek, mohou ale taky patřit do úč. skupiny 1, přesněji účet 124 – Mladá zvířata a jejich skupiny … zbytek Vám asi neporadím:D ale domnívám se, pokud jde o osivo a seno, jde o majetek :D takže asi tak:D
Doplňuji:
chtěl bych jen dodat poznámku pro hanulka11:

když slečna, nebo mladá paní, nezná „teorii“, tak jí osnova je k ničemu :))
Ale zas, proč by se na to ptala, že :D

sejtanka

Pomůže ti tenhle odkaz?www.sagro­.cz/kalkul.html

aloevera5

Účtová třída 1 – Zásoby

124 – Zvířata
Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu zvířat. Nakoupená zvířata se oceňují v pořizovacích cenách, zvířata vlastního odchovu (příchovky) ve vlastních nákladech nebo reprodukčními pořizovacími cenami. Přírůstky zvířat se oceňují vlastními náklady. Při způsobu B účtování zásob se zde účtuje při uzavírání účetních knih.

Na ztrátu a brakování hejna slepic určeného ke snášení konzumních vajec může účetní jednotka vytvářet rezervu v rámci účtu 459-Ostatní rezervy.