Anikitos

Do jaké max. vzdálenosti dohlédnou nejlepší vesmírné dalekohledy (ve světelných letech)?

Nejlepší odpověď
Kepler

Poslední údaj co znám je 13 mld. LY. Možné maximum podle současných poznatků je 13,8 mld. LY.

Další odpovědi
bflmpsvz2

Divná otázka. Dohlédnou všude, odkud k nám může dorazit světlo. Nemyslíte si doufám, že člověk zrakem „osahává“ předměty na dálku, a dalekohled mu zvětšuje dosah?
Asi měla otázka znít, jaký nejvzdálenější objekt jsme zaznamenali. To ale nezáleží ani tak na dalekohledu, jako na tom, jak intenzivně ten objekt září. Při dostatečné intenzitě záření by objekt vzdálený 13mld LY byl vidět pouhým okem. Nezářící objekt vzdálený 1 LY neuvidíme žádným pozemským dalekohledem.