reika

Do čeho uskladňujete usušené byliny?

Je lepší papírová, plechová krabice nebo sklenice?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Nejlepší jsou tmavě hnědé zabroušené sklenice z ostatních obalu unikají eterické látky. Jdou použít i obyčejné zavařovačky ale musí se uložit ve tmně.

Další odpovědi
anonym

Používám tyto sklenice – http://www.ike­a.com/cz/cs/c­atalog/produc­ts/70213545/ – vzduchotěsné, průhledné.
Pokud mám nějakých bylinek ´nárazově´ více, pak do plátěných pytlíků.

badisko

zelezo bylinkam nedela obecne dobre …lepsi je sklenice a v papirove …nejlepsi je nechat vyset na snure kde maji stalou teplotu a stin ..svetlo jin take nedela moc dobre …
Moje teticka ktera se tim zabivala cely zivot tak je mela zabalene v novynovych kornoutech avsak dnes by s ni nikdo nesouhlasil kvyli tomu ze …tiskarska cern neni moc dobra pro lidsky organizmus ..nicmene muzes pouzit portavinovy balici papir …
Pokud si budes delat napriklad jitrocelovy sirur tak ho uskladnovat v lednici …pokud jsi ho spravne uvarila tak ti neskristalizuje …spravne vareni je velice dlouhe na minimalnim planeni …

Pepa25

Klasika je papírový pytel, pytlík, pytlíček (podle množství 🙂 .. a držet v suchu.

marci1

Vhodné jsou tmavé sklenice. Já používám běžné sklenice od kávy, na ně si nalepím obrázek byliny a je to. Něco podobného, jako je v odkazu 🙂 :http://www.fler­.cz/zbozi/skle­nice-na-susene-bylinky-koreni-4076276

Jana5678

Dobrý den, obvykle usušené byliny dávám do skleněných nádob, protože v nich jsou nejlépe chráněné před vlhkostí a vzduchem. Skleněné nádoby jsou taky ekologicky šetrnější než plast nebo kov. Papírové a plechové krabice můžou být také vhodné, ale musí být dobře utěsněné, aby udrželi bylinky v suchu. Nedávno jsem si objednala přírodní doplněk stravy Krupa Kratom, a ten skladuji jen v papírovém pytlíku

Anna Hruba

Když byli noky kupuju, dívám se na balení, aby bylo světlo a vzduchotěsné a nejlépe zavírací, když sama suším a sbírám dávám do zatavených sklenic.
pěkný článek o sušení a uskladňování bylin jsme našla tady: https://www.bylinna-zahrada.cz/rady-a-tipy/jak-uschovat-a-susit-byliny/