dudu

Dnes platná podoba ponaučení?

Německý teolog Martin Luther žijící v šestnáctém století uplatňoval toto ponaučení: „Dvakrát týdně se svou paní oddávej se milování, stočtyřikrát v roční době neuškodí jí, ni tobě“, avšak učitel národů J.A.Komenský ve stejné době prosazoval názor, že: „Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest“!?
Jak by se podle vás tato ponaučení měla praktikovat v dnešní hektické době a nechcete je zkusit aktualizovat pro současnost?
Doplňuji:
Oběma pánům tehdy bylo něco po třicítce.

Nejlepší odpověď
ladyhawke

A mají tyto věci vůbec smysl, když se „termínují“? To je pak jak trvalý příkaz k úhradě…

Na druhou stranu, když citáty zkombinujeme, tak pokud se milování odehrává, jak je uvedeno výše, dvakrát týdně, kdo říká, že se u toho musí pouze „kvaltovat“… :D

Rčení pro současnost by mohlo znít: Oddávej se milování, jak často je tobě i tvému protějšku libo a neřiď se ponaučeními.