blanž

Dluhy za manželství

jak donutit manžela aby mi přispíval na splátky půjček které máme v manželství jsou napsány na mě,půjčila jsem si také dosti velkou částku od kamarátky ,manžel o tom věděl ale ted tvrdí že to jsou jen moje dluhy

Nejlepší odpověď
Klarisa

Asi ho nedonutíte pokud jsou půjčky napsány na vás.Je to sobec a doporučuji vám,abyste se rozvedla.Můj bývalý manžel byl to samé a když jsem po něm chtěla peníze tak mi řekl-starej se.Nedělejte mu otroka,protože to bude čím dál horší.

Další odpovědi
Rhapsody

Bohužel v tomto státě je zavedeno automaticky „společné jmění manželů“ což se ovšem nevztahuje až tak moc na to že by měli splácet rovným dílem. Lze toho docílit soudně ale je to opravdu 50:50 jak soudce rozhodne protože náš stát není právním státem ale právní pastí na slušné lidi

Michal

Chování vašeho manžela je sprosté,ale mnozi takoví jsou.Pokuste se dohodnout a pokud to nepude ,obraťe se na bílí kruk bezpečí,v horším případě na soud.

bond73

Bohuzel,je mi to lito,ale pokud vas manzel nikde neni veden , jako spoludluznik a nebo zde, neni veden jeho prijem, pri pouzeni uveru,jsou to uvery jen a jen vase a neexistuje zadna pravni norma,ktera by mu narizovala,aby vam na toto prispival a co se tyce te pujcky u kamaradky, tam je to jeste horsi,zde neni zadny pravni podklad, pro existenci nejake pujcky.Rad bych vam dal alespon nejakou uspokujici se odpoved,ale bohuzel, tady je vec neresitelna, vse je na vasich bedrech a vse zalezi pouze na dobre vuli manzela ,zda vam nejak prispeje.Preju hodne stesti a sili.

standa

Manžel je úplně vedle jak ta jedle 🙂

Na 99% tyto vaše závazky spadají do SJM (společné jmění manželů), takže mu oznamte, že se budete podílet svorným dílem.

Ledaže by se prokázalo, že tyto závazky pocházejí ze smluvních ujednání, které jste uzavírala pro nabytí takového majetku či služby, které byly určeny jen pro vaši osobní potřebu.