Pokročilý

Dlouhé kontroly antiviru

Mám antivir Microsoft Security Essentials free a celková kontrola trvá až 5 hodin! V čem je problém? Pomohla by třeba reinstalace?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud děláte úplnou kontrolu a máte-li velký disk a hodně uložených dat na něm, tak se nedivte.
Bohatě stačí dělat rychlou kontrolu, ta je při plném využití procesoru hotová do 15 minut, při omezení míry využií procesoru trvá déle, ale prakticky nezatěžuje počítač.

Osobně mám nastaveno na netbooku dělat rychlou kontrolu jednou týdně a míru omezení využití procesoru na 10%. A jednou za půl roku spustím úplnou kontrolu a nechám to přes noc jet. Bohatě stačí.

Další odpovědi:

Zlatý

Kontrolu není potřeba dělat nijak často, já dělám jen při podezření na přítomnost viru.
Ale co je důležité-před samotnou kontrolou provést čištění počítače, odstranění nepotřebných souborů ap. ! Doba kontroly se zkrátí někdy podstatně.
Zkušenost, vyzkoušej

Bronzový

Bez znalosti počtu, velikosti a typu souborů, typu disku, procesoru a paměti se nedá odpovědět.

Stříbrný

V tom, že máš na disku příliš mnoho dat. Tato kontrola je vhodná převážně při podezření na přítomnost viru, v běžné činnosti stačí dát něco jako "rychlý test"

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.