Dzuda

Diapedéza

Vím, že tímto způsobem se dostávají bílé krvinky do cév tzv.aktivním pohybem, ale neumím si to představim… jak to tedy vypadá, když se tam do té cévy dostávají??? Díky 😉

Odpovědi
petka

Zkuste si otevrit nasledujici odkaz (v pdf), jsou tam obrazky a mozna si to pak dokazete predstavit! ;)

Zdroj: www.studentsum­mit.cz/soubory/stu­dent-summit/11-rocnik/model-osn-XI-who-prezentace-transfuze.pdf

Lencis

zde dokonce video 😉

MOBILIZACE BÝLÍCH KRVINEK

Zdroj: http://www.eno­fip.cz/index.php?pa­ge=1&edit=2&id=84

Attack-design

schopnost leukocytů vystoupit stěnou z vlásečnic (kapilár) do mezibuněčných prostor a cestovat tkáněmi