Jechout

Dermoidní cysta – při „znovuhnisání“ KAM nejlépe zajít ?

Dobrý den, moje přítelkyně má dermoidní cystu. Již byla na 3 čištěních ale právě se jí to začalo zase zvětšovat. Normálně tam má jen tvrdší kuličku velkou asi 5mm, momentálně se to začalo opět zvětšovat a natíkat. Říká že to hrozně bolí a rád bych jí pomohl. Myslíte že je dobré zajít na chirurgickou ambulanci ? Vezmou ji ihned ? Nebo musí mít doporučení od lekéře obcodního ? Nejlepší by bylo kdyby jí celou cistu vyoperoval chirurg, to jsem četl na internetu taky jako možnost, jen nevím kam zajít. Předem mockrát děkuji všem, co mi obsáhle poradí.Jsme z Brna. Děkuji

Odpovědi
hanulka11

Nejlepší by bylo poradit se hned s chirurgem – zajděte na ambulanci /nyní to bude ale pohotovost/ takže budete platit poplatek a tam vysvětlete problém a lékař prohlédne místo a určí postup. Jistě je to velmi bolestivé , já bych nečekala . Možná navrhne operační zákrok a bude to nejlepší řešení,tím se odstraní celé ložisko a mělo by být po problému. Držím palce ,ať dobře pořídíte.

www

Fundovanou odpověď zkus najít ve zdroji, případně položit dotaz lékařům tam.

Zdroj: diskuse.doktor­ka.cz/dermoid­ni-cysta/