Malík

Co dělat, zdědí-li manželka dluhy po manželovi, o kterých neví?

Moje mamka po úmrtí mého otce zdědila dluhy, o kterých nevedela, vetsinu a dům. závěť nezanechal, náhle umřel.dum nemá ani hodnotu dluhu. děkuji za každou radu

Nejlepší odpověď
autacek

Dědictví lze celé odmítnout, případně přijmout, ale s výhradou soupisu, tak, aby se náhodou nevynořily dluhy, o kterých by se při dědickém řízení nevědělo.

Další odpovědi
Drap

Může se zříct dědictví. Ale celého.Nejde se zříct pouze dluhů. Při prvním projednávání dědictví oznámí notáři, že se zříká dědictví. V tomto případě však polovinu majetku dědí i děti. Záleží na nich, zda se také zřeknou, nebo dědictví přijmou, včetně dluhů.

ivzez

Zříci se dědictví nebo je přijmout s výhradou soupisu. V případě soupisu
by pak dědic ručil za případné dluhy jen do výše majetku nabytého dědictvím.

Ovšem zde dětí i dítě/děti → výhradu soupisu by musely uplatnit i ony.

Pokud už matka dědictví přijala, odpovídá za dluhy, včetně těch, o kterých
nevěděla, v jejich plné výši.

Akri014

Jak dole už píší nebo se obrátit na poradnu