lukaslum

Daňové přiznání student DPP

Jsem student 4.ročníku a letos maturuji. Mám momentálně brigádu na DPP a ve smlouvě mam do 31.12 .2020. Limit je 300 hod. pokud tento limit vyčerpám a chtěl bych u jineho zaměstnavatele brigádu a podepíšu smlouvu musím podávat daňové priznání? pokud se domluvím u momentálního zaměstnavatele na ukončení smlouvy a poté podepíšu novou již daňové pžiznání podávat nemusím? říkám do dobře? příští rok budu studovat na VŠ takže budu dál student. A pokud danové priznání i tak podám kdybych mel jednoho zamestnavatele nebo se mi zamestnání nekryli tak i tak mi vrátí strženou daň je to tak? Díky.

Odpovědi
Pepa25

Limit 300 hodin je na jednoho zaměstnavatele a veškerou práci pro něj v rámci jednoho roku. Není ale problém postupně, ale ani najednou, pracovat pro víc zamětnavatelů na DPP vždy do 300 h/rok.

Pro zdanění je klíčová výše měsíční odměny: do 10000 Kč/měsíc se neplatí socivální ani zdravotní a daň se srazí a už se nemusí podávat daňové přiznání. Při vyšších odměnách už vstupu do hry podpis prohlášení.

Zdroj: https://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/405249-zdaneni-privydelku-z-dohod-o-provedeni-prace/

da ny

Informace, které se mohou hodit:
https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/pracujici-studenti-rodice-a-slevy-na-dani/

Pokud v budoucnu, jako student VŠ přejdete (ke konci studia nebo z nějakého důvodu, výhodné pracovní nabídky apod.), z prezenčního studia na kombinovanou formu, máte stále statut studenta.
Vy slevu na dani za studenta a 1 z rodičů má nárok na odpočet/slevu z daně do Vašich 26 let.
Doložíte v obou případech potvrzením o studiu VŠ.