Avatar uživatele
Registrovaný

Daňové přiznání 2011 - vyplnění

Prosím o radu ohledně daň.přizn.2011. Připravuji ho manželovi sama a na FÚ se ptát nechci.Jedná se o 3 věci.
1. DPP od 10/2010-12/2010 hr.příjem pod 2000,-/měs a odvedena srážk.daň, zda se tento příjem započítává do úhrnu příjmů?2.Jsem na RD,7600,-/měs, příjem nad 68 000,-hr./rok,jak je to se slevou na manželku?Zvyklala mě odpověď v jiné poradně, že sleva se uplatňuje?
3.Započítavají se do příjmů odstupné platy?
Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ad 1)
ANO příjem z DPP se počítá do limitu dle § 35ba/1, písm. b) zákona o daních z příjmu.

ad 2)
Ale do výše uvedeného limitu se již nepočítá rodičovský příspěvek.

ad 3)
Pokud pod pojmem "odstupné platy" máte na mysli ´odstupné´ při ukončení pracovního poměru z organizačních důvodů, tak ano i tyto příjmy se započítávají do výše uvedeného limitu

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.