Dá se zabránit předčasnému porodu?

Ahoj, mojí ségře prej hrozí předčasný porod a ona má docela strach. Nikde jsem nenašla žádné pořádné info, tak to zkouším zde. Poradí mi někdo?

Odpovědi
Nuk nuk

Hodně záleží na stádiu těhotenstí a také na tom, z jakého důvodu jí předčasný porod hrozí.
Pokud hrozí nějak akutně, měla by být pod dohledem lékařů. Dobrý gynekolog by měl poznat, zda je nutné, aby byla přímo v nemocnici, nebo zda stačí, aby byla v klidu doma.
Doma sama může hodně napomoci tím, že bude co nejvíce v klidu a co nejméně se namáhat – dobré je ležet s nohama ve zvýšené poloze, vhodná bývá i pomalá chůze (tady bych se ale už poradila s gynekologem, protože záleží na důvodu hrozby). POzor na přílišné sezení!!!
Ať se poradí s lékařem také o tom, zda by neměla brát magnésium a v jakém množství.
A pozor na stravu, některé bylinky, koření a jiná ochucovadla mohou předčasnému porodu napomáhat.

Hanka

Ahoj, nemám sice osobní zkušenost, ale něco podobného zažívala moje nejlepší kámoška, tak zkusím poradit, byť tedy nevím jednu důležitou věc a to – ve kterém tt se tvoje sestra právě nachází…
Prokáže – li se, že jde o hrozící předčasný porod, hospitalizují dotyčnou okamžitě na gynekologicko – porodnickém oddělení, kde by budoucí maminka měla být v naprostém klidu.
Na lůžku bude ležet v takové poloze, že dolní část těla bude mít výš než horní (prostě ji dolní část podloží).
Kámošku léčili antibiotiky, protože jí předčasně odtekla plodová voda. Nebo se tak zabraňuje případné infekci.
Držím tvé sestře pěsti, ať vše dobře dopadne!

Sheila

Ahoj, já ještě doplním k té léčbě…
Léčí se buď antibiotiky, jak už tu uvedla Hanka, TOKOLYTIKY – to jsou preparáty zabraňující kontrakcím, KORTIKOIDY – to jsou látky, které podporují zralost orgánů dýchycího systému děťátka a snižují riziko tzv. RDS (Respiratory Distress Syndrom – syndrom selhání plic) nebo SEDATIVY – uvolňují napětí, nervozitu, stres budoucí maminky. Ale podávají se jen v případech, kdy to stav těhulky nezbytně vyžaduje!