milada29

Jaké jsou nejlepší polohy pro otěhotnění?

Dobrý den,
s manželem se už nějaké dva měsíce pokoušíme o dítě, zatím bez výsledků. Chci se zeptat jestli nemáte nějaké rady konkrétně co se týče polohy při milování a taky i frekvence milování. Slyšela jsem různé názory a jsem zmatená. Někde bylo napsáno že nejlepší je po sexu zvednout pánev a udržet to v sobě co nejdéle, jinde jsem četla že nejlepší jsou polohy kdy je manžel zezadu (třeba na pejska atd). Nemáte někdo reálné zkušenosti? Taky by mě zajímalo jak je to s frekvencí – jestli třeba platí čím víc, tím líp :) děkuji mockrát

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud na dítěti pracujete stejně usilovně jako na šichtě,od nevidím do nevidím,nejlépe povinně,tak se taky hned tak nemusíte dočkat.Protože se stresujete,jestli se to povede nebo nepovede a ze sexu se vám brzy stanou galeje jen za účelem otěhotnění.
Uvolněte se,nestresujete se,dva měsíce jsou relativně krátká doba,zejména pokud jste před tím brala nějakou dobu HA.
Na poloze podle mě až tak moc nezáleží.

Další odpovědi
marci1

Polohy nejsou až tak důležité.Jak píše iceT dva měsíce jsou velmi krátká doba.Může to trvat i rok. Nestresujte se, aby to bylo ihned. Také je lepší snížit frekvenci milování a milovat se spíše v období plodných dnů.

Pepa25

Nejdůležitější je vypočítat nebo odhadnout (případně i s pomocí gynekoložky) ovulaci. Pak už je to hračka 🙂 Frekvence: ani málo ani moc, poloha: je to docela jedno, dobrá je klasika + „po tom“ pokrčit nebo zvednout nohy.
Jinak problémy se léčí až po roce neúspěšných pokusů, první krok je vyšetření muže …

Banán88

bude to asi znit ponekud legracne, ale meli jsme obdobny problem, tedy jestli se to tak da nazvat. Rok a pul nic, terminy jsme plnili jako stachanovci a nic. Pak si manzelka vzpomnela na jistou scenu z filmu Big Lebowski, kde se jista umelkyne po sexu chytla pod koleny a na zadech se prevalovala z boku na bok.. dnes teto usmevne metode rikame Sara :) … zafungovalo :D

klumprt

Myslím, že zezadu nebo zepředu není důležité. Spíš by mělo pomoct soustředit se na plodné dni a to tak, že by manžel měl pár dní předtím šetřit šťávu, aby ta jeho dávka měla dobrou kvalitu a kvantitu.
Dva měsíce je krátká doba. Zatím si nedělejte starosti.

Dochy

Nedělej si starosti, na povel to nejde. Rok je běžná doba. Doporučené polohy najdeš snadno, může to trochu pomoct, ale nemyslím, že by tam byl extrémní vliv. Jinak to co píší kolegové… Najít vhodné termíny (ale … na povel to taky neni ono) atak…