Indejka

Dá se vyjít se 100 za den?

Tak výplata je ještě daleko a počítal jsem, stačí mi cca 100 na den. 1 osoba. Jak byste to udělali? Co byste jedli?

Odpovědi
Tw!st

Jedna hořčice 4,5Kč a 10 rohlíků CCA 20Kč. To máš 24,50Kč na den. Bohužel to nemá skoro žádné bílkoviny, tudíž se takto nedá jíst moc dlouho a je dobré někdy vyměnit hořčici za nějaké levné maso nebo fazole.

A nebo rýže, ve velkém se dá sehnat 1kg za 50Kč, pokud sníš 500g za den tak to máš asi 25kč na den.

Hlada

Otázkou je, co všechno se z té stovky má financovat. Jestli jen jídlo, tak musí stačit s bohatou rezervou. 3 000 Kč na osobu za měsíc za jídlo nespotřebujeme, aniž bychom se museli nějak finančně omezovat, takže konkrétní potraviny neporadím. Spíš lepší způsob hospodaření.

Rokio

Jedl bych rohlíky (nebo chléb) s vodou, šetřil bych elektřinu (např. nezapínal moc televizi, omezil PC a tablet), snížil bych teplotu v bytě o jeden, nebo dva stupně a vzal si svetr, nebo mikinu, nešel bych do kina, divadla, restaurace atd.

nyjono

Po rohlíku je za chvíli hlad.
Rýže s nějakou konzervou na způsob rizota nebo těstoviny s nakrájenou
a opečenou uzeninou a pod, pít čaj a vodu. a vydržíš v pohodě.

Kelt

Kup si Knacknfbrot, máslo, mléko, nějakou rýži, brambory. A nebo si někoho pozvi a půjč si peníze. Kamarád, kamarádka může poradit podle situace.

Arne1

se 100€ nebo se $100 určitě

iceT

Pecen chleba asi 30 kč, kostka Zlaté hané 25 kč, a na namazanej krajíc si pak každý den můžeš dokoupit nějaký salám, protože chleba a máslo nebudeš muset kupovat každý den, tak zbyde trochu víc na menší štanglu salámu a trochu cibule, další den s můžeš dokoupit vejce a brambory.. Další den třeba nějaké polévky do hrnečku, nebo si můžeš udělat buřtguláš z gulášové polévky–trocha párku nebo sójových kostek a jeden dva brambory+gulá­šovka+chleba k tomu, špagety a nějaká instatní sýrová nebo bolognese omáčka. Vařené brambory s opečeným párkem nebo volským okem.
Otázka je jestli umíš aspoň trochu vařit, nebo ti opravdu bude stačit studená strava.

mzm

Lepek je taky bílkovina…