Anonym012

Kolik je čistého ze 100 hrubého na hodinu?

Mám hned 2 otázky (první mě zajímá více)

Jsem pod agenturou a mám 100 hrubého na hodinu, kolik je to v čistém? Mám podepsanou slevu na dani (děti ap, nic takového nemám).

Další otázka, sleva na dani se dá podepsat 1× v roce nebo vícekrát za rok? Napíšu příklad.. v lednu jsem pracoval v jedné firmě a měl jsem slevu na dani podepsanou a skončil jsem po měsíci a teď dělám v jiné firmě a podepsal jsem to tenhle rok znova, nevadí to ničemu? Šéfová z agentury mi říkala, že prý ne.

Mimo téma// : A jinak děkuji za odpovědi k otázce „proč přítelkyně nechce sex“, milování už bylo, ale i tak děkuji za rady a beru na vědomí.

Odpovědi
ivzez

Máte pracovní smlouvu, DPČ nebo DPP s odměnou do 10.000Kč?

S pracovní smlouvou a DPČ by to bylo asi 89 Kč,
s DPP do 10.000 Kč měsíčně by to bylo 100 Kč.

_______

K doplnění otázky (a zároveň oprava Raibekovy odpovědi):

Prohlášení k dani z příjmu můžete podepsat, jakmile skončí platnost
podpisu na předchozím prohlášení. Může to být klidně dvakrát i víckrát
v jednom měsíci, může to být dokonce ve stejný den, kdy skončila
platnost dřívějšího prohlášení.

Jenom je nutné dodržet pořadí

  1. Ukončit jedno
  2. Podepsat druhé

To, co píše Raibek se týká daňové úlevy,
kterou lze uplatnit pouze jednou v měsíci.

JájsemRaibek

Doplním doplnění.
V jednom měsíci jeden podpis na prohlášení. Teoreticky jich můžeš podepsat 12 za rok.
Současně nemůžeš mít podepsané v jednom měsíci více prohlášení u různých zaměstnavatelů.