iwetax

Jak vyjít s 3000kč na měsíc pro 2 dospělé, batole a psa?

Minulí měsíc jsem měla angínu a aby se dcera dostala ven, tak si vzal přítel OČR a teď bral neuvěřitelně malou výplatu. Já z RP platím poplatky (nájem, elektrika, internet…) A po včerejším koupení granulí, sunaru , plen , masa s ovocem a zeleninou , drogerie a fotek nám zbylo 3000kč. Já bych to viděla na špagety s kečupem a návštěvy příbuznýh:-)
Doplňuji:
Maso jsem koupila kuřecí na kaše pro dceru za 115kč a v drogerii jsem nechala 400kč za šampon, zubní pastu a vodu, tekuté mýdlo, houbičky, jar, toaleťák a kapesníčky. Fotky jsem dávala vyvolat , když jsem nevěděla kolik bude přítel brát

Nejlepší odpověď
anonym

Tady je každá rada drahá.
Tak například pes.Je to bohulibé,když se staráte o psa,ale myslím si,že není potřebný k životu.Pes spotřebuje rozhodně více než Vaše batole.Co se týče klasických fotek,ty jsou snad v době PC zbytečné.Dnes je uložím do PC a zítra(až bude větší výplata) si je nechám zhotovit.Nákup v grogerii určitě nebyl jen na koupě hygienických potřeb,ale určitě tam byly zakoupené i nějaké ty zkrášovadla-šminky.Nepíšete jaké zásoby masa a OZ jste nakoupila.Třeba na den,týden,měsíc­.Pokud Vy,pan manžel nekouříte,nepijete alkohol,tak si myslím,že 100 korun denně na koupi základních potravin by mělo stačit.Jsou lidé,kteří musí vyjít i z menší částkou.
Doplňuji:
Před malou chvíli jsem si přečetl Vaše otázky a žasnu.Tady pláčete,jak máte vyjít s třemi tisíci a jak je vidět,vůbec nešetříte.Třeba dokážete sníst 10 párku s rohlíky,kupujete psí granule za 1200 Kč,chcete si kupovat hry z internetu,ku­pujete(bylo v nuceno) Herbalife za 2 tisíce,chodíte do restaurace vesměs na jídlo,ale jak tak koukám,tak vypijete poměrně dost piva,internet máte drahý a pokud bydlíte v bytě,spotřeba el.energie je vysoká.
Zamyslete se dříve,než si budete tady stěžovat.Je mě líto Vašeho dítěte.

Další odpovědi
martina1

No,pokud jste všechno nakoupila a ještě vám zbyly 3000Kč,tak můžete být ráda.Pokud máte finanční problémy,tak bych neřešila,jak ušetřit,aby dítě nejedlo pouze kuřecí,ale hodně rychle bych darovala psa.my máme slušné příjmy,ale vysoké splátky na dům a jeho provoz(inkaso+po­jistky)takže mi zbývá asi 5tis měsíšně a z toho živím čtyřčlenou rodinu,platím školku,benzín na ježdění do práce,telefony a jídlo.A nestěžuji si.Rozhodně nejíme suché těstoviny.Jak psali předemnou,musíte se naučit hospodařit.A hlavně mít psa je luxus,na který málokdo má.Při nákupech se musí počítat a přemýšlet a jde to i bez nějakého velkého omezování.

skorcovaz

Radím nakupovat v Kuflandu. I když bych skritizovala, že hygiena vyšla na 400,–Kč.. Kdo chce šetřit, ušetří.. Jedna houbička vydrží týden i dva a jedno balení stojí cca 10 Kč. Ústní vodu napotřebujete a zubní kartáček stačí pokrýt na 1/2, aby jste si vyčistili zuby. PSovi stačí nejlevnější granule, když už ho musíte živit. A mýdlo stačí obyčejné, čistí líp a je levnější. Alkohol a cigarety jsoiu samozřejmě vyloučené. A na co jsou Vám probůh fotky? V dnešní době PC.. Každopádně to chce rozpočet, kdy si naplánujet utratit za den max. 80,– Kč a to jen na ty nejnutnější potraviny..

Bumbes

Toto je otázka pro „chytráka“ Kalouska a ne pro nás.
Určitě ti poradí, jeho názory a nápady jsou fascinující, ale hodně daleko od reality.
Pravděpodobně ti „dinosaurus“ poradí abys víc pracovala, a hlavně platila daně, aby měl dost prostředků pro vlastní, velmi rentabilní již 20tileté „koryto“.

ReHu

Myslím, že když už nejde víc ušetřit, i když většinou, po zamyšlení lze, nebo se nechce, je lépe více vydělávat. Možnosti jsou, jen aktivně hledat.

Ale samotnou prací to moc ovlivbnit nelze, protože je člověk vždy závislý na na někom či něčem. Takže doporučuji se osamostatnit.

Např.kvalitní houbička na nádobí mi vydrží cca celý rok. Pokud nemám Kč, na chvíli si odpustím i ústní vodu, jar je vůbec drahý, jsou i levnější a mnohem kvalitnější přípravky atd.

Nevím, odkud jste, ale máme pracovní skupiny v různých městech.

eva

To je mi vás strašně líto,s tím se vyjít opravdu nedá.Zažívala jsem to v zimě když přítel neměl práci a to bylo 5 měsíců.Určitě to zvládnete když si půjčíte,pokud víte,že příští měsíc už to bude zase lepší.Držím vám palce.