Avatar uživatele
Snoubenka

Kolik peněz je asi tak potřeba na den?

Kolik peněz potřebuje průměrný člověk na to, aby zaplatil běžné denní výdaje (jako hlavně na jídlo a tak)? Zajímalo by mě, za kolik se tak na den uživí jednotlivec, a za kolik řekněme průměrná čtyřčlenná rodina.

Zajímavá 0 před 2571 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

U každého je to jinak. Záleží na náročnosti, na ročním období a na samotném jedinci. Jsou lidé, kterým stačí padesátikoruna na den a jiní nevyjdou s 500 .

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?led Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BergySeltzer

Nelze takhle říct, denní výdaje určujou zejména položky, které má každý jedinec jiné. Zejména hypotéka, nájem, auto…
Ale pro příklad stravy, když jsem bydlel sám a měl hluboko do kapsy, dokázal jsem se uskromnit na cca 30/40,– denně. Obědy typu brokolice v akci+pytlík těstovin, čočka s vajíčkem a párkem, francouzské brambory… Snídaně a večeře studená, nějaký ten chleba s kouskem salámu, sýru..
Dneska už bych si to asi „nelajznul“.
Nahodil jsem myslím tak minimum, sejde-li se ti více odpovědí, můžeš si potom ten průměr tak nějak plus minus spočítat.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Snoubenko – pokud si, například, dopřeju steak, pak jen maso na něj mne stojí cca 3 – 4 stovky… K tomu nějaká ta zelenina, lahev vína, sádlo, energie na přípravu a umytí nádobí…
Takže cca 600 – 800 Kč na jedno jídlo pro jednu osobu…
😉
Na druhou stranu jsem schopen za ty peníze nakrmit dva lidi dobrým jídlem po celý víkend…
A – v případě ´nouze´ – i dva lidi celý týden…
V případě velké nouze – dva lidi nejméně tři týdny…
😉
Jestliže tě ta problematika zajímá ´hloub´, zapátrej na webu Ceského statistického úřadu – https://www.czso­.cz/csu/czso/sta­tistika-rodinnych-uctu-metodika …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Co přesně myslíš tím: hlavně na jídlo a co přesně znamená: a tak?
Budeš jídlo dělat sama? Chceš levný jídla? Nebo maso a omáčky?
Každýden jiná? Obědy máte v práci nebo myslíš dělat doma snídani, 2 svačiny, oběd i večeři? Nebo jen sváču a večeři?
A tak – to je nájem nebo hypotéka? Kolik Kč? Energie taky započítat? Jezdíte autem nebo MHD, busem, vlakem?
Perete si prádlo ve vlastním a kupujete vše na mytí bydlení i člověka, praní, …?
To vše stojí peníze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Nejméně bezdomovci, poté zda je to rodina z matičky Prahy, neb Ostravy, případně z Jeseníku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Je treba třeba vzít v úvahu, zda průměrný jedinec může jíst všechno, nebo má stravovací omezení. Někdo nemůže vejce, jiný mouku a takový bezlepkový chleba není levný, mě by stačily rohlíky se salámem, dejme tomu 50 korun na den, teplé jídlo bez masa na dva dny a pro dva pořídím za 100/150 kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

U nas na Prajzke potřebujem tři stovky. Stovku denně stojí laciné bydlení s lacinou energií. Stovku my tu potřebujem na celodenní jídlo, bo tvrdě dřeme a musíme doslova žrát. No a raz za rok si musime nakupit jakesi pasty na zuby, mejdla, ponožky a take věci, tak tu cenu rozložim, včetně košul a toho hezčího na sebe a vznikne další „kilo“ denně, takže třista! Bez tří stovek nepřežiješ. Ale tu u nas na Prajzke s tym nema nikdo problem, bo tu většina populace dneska už v pohodě bere přes „devítku“ čistého, což je víc jak devět litruv, takže si to vyděl a uvidíš, že těch 300na den tu lidi prací úplně v pohodě „natočí“!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Co je to „průměrný člověk“? To máš jako „průměrnou mzdu“, dnes 29 tisíc, ale tu má „sakra“ málo normálních pracujících. Ten průměr pak dělají ti s příjmy 100–200 tisíc a víc. A vezmi třeba důchodce, který musí vyjít třeba s 8–9 tisíci.
Ale dá se slušně vyjít, pokud jsi skromná, na jídlo i s cca 100 Kč/1 den/1 člověk. Ale je nutno nakupovat „rozumně“, pokud možno i v „akcích“ a vše vařit doma. Pokud pracuješ a budeš chodit na obědy do restaurace, tak Ti ta stovka vyjde akorát na menu na oběd. Takže, vše je relativní a každý by měl utrácet v rámci svých možností, chutí a příjmů. No a pro rodinu si to pouze vynásob čtyřmi a nesmíš mít moc „zpovykané“ děti.
Další náklady na bydlení a energie se pak odvíjí od místa a způsobu bydlení, „pod mostem“ zdarma, v nájmu a „průměrném“ luxusu i 500–700 Kč/ 1 den. V 3 pokojovém paneláku v OV tak 150–250,–Kč/1 den.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek