LysoňXXX

Vybírání peněz na …

Jen v tomto týdnu mě zastavilo 5 lidí ať přispěji na to a ono.. Od rakoviny po slepé děti. Už mě to začíná štvát, kde ty peníze mám pořád brát? A schválně jsou tam, kde je provoz. U obchodních domů, autobusové nádraží atd.. Vadí vám to? Piště i své zkušenosti jak tak potom jednáte. Děkuji.

Nejlepší odpověď
brillant

Ano obtěžuje a peníze nedám.

Doplňuji:

  1. Nemám jistotu, že to půjde na ten účel co tvrdí.
  2. Mě taky nikdo nic nedá zadarmo.

Další odpovědi
GM

Ano obtěžuje a peníze nedám.

Doplňuji:
Dřív jsem peníze dala každému, ale uvědomila jsem si, že mi nikdy nikdo nic nedal, ze všech sraček jsem se musela vyhrabat sama. Na sociálce mi tenkrát řekli, když jsem požádala o jednorázový příspěvek v hmotné nouzi, ať nejdřív prodám rádio, které mělo hodnotu asi 200,–. Stát má peníze jen pro cikány a tak jak se mají děti v dětských domovech se ty moje nikdy neměly. Výběrčím peněz řeknu, že nemám, že platím na tyto potřebné lidi nemalé daně.
-

iceT

Ano obtěžuje a peníze nedám.

a mám stejný názor jako brillant,prostě asi tak,myslím si,že pár magnetů nebo plyšáků,co ti lidi za příspěvek nabídnou,lze za pár korun vzít kdekoliv-většinou ale jen chtějí příspěvek za nic-otisknout nějakou rádoby navštívenku a tou se prezentovat taky může kdekdo.Pokladničku taky nemívají na zámek,jen nějaký košík,takže takové lidi považuju za dobře oblečené žebráky.zní to drsně,drsné to je,ale kdo vám dnes dá peníze jen tak i když je to položka minimální.

huxa

Je mi to putna..

Doplňuji:
Ještě jsem se s těmito lidmi naštěstí nesetkal, je to většinou jedna velká lež za druhou.
Jen se každý den setkávám s frází: „Nemáš cígo?“ od cigánů na zastávce, stačí jim monotónním hlasem říct: „Pro černé ne“ a odejdou :) samozřejmě to chce mít vedle sebe pár kamarádů…

anonym

Ano obtěžuje a peníze nedám.

Vždycky každému řeknu, že jsem nezaměstnaný a pro peníze ať si dojdou k našim politikům, ti jich mají více než já.
A pokud to jsou dospělí, tak je rád přesvědčuji, že za komunistů nebyly takové sbírky potřeba.

wertos11

Ano obtěžuje a peníze nedám.

pl4toon

Ano obtěžuje mě to, ale peníze dám.

irisx

Ne neobtěžuje a peníze dám .

Dávám peníze školním dětem, které vybírají na věci, které znám, a tyto sbírky probíhají již léta. Děti sousedů vyprávějí, kde a koho nejlépe oslovit, kdo dává a kdo nedává. Trénují si na tom své prodejní dovednosti, schopnost oslovit cizí lidi, odhadují, kdo se s nimi zastaví a dá šanci vysvětlit, o jaký projekt jde.
Ostatní lidi, které neznám, míjím s lehkým pokývnutím, které jim má říct: „Vidím Vás, ale nic Vám nedám.“