bolak

Dá se věřit Jungovýmu a Freudovýmu výkladu snů…

…když se vám poprvý za celej život zdá o člověku kterého jste posledních 10 let neviděli, že jste ho náhodou potkali a o pár hodin později ho skutečně potkáte?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je dokážeš správně vyložit, tak se jim věřit dá.

Další odpovědi
zjentek

tak daleko nejsme. Myslím lidstvo. Zatím máme poradny ,)

Damiana

Jasně, že dá:-)
Zapomínáš na „práci“ podvědomí a nevědomí. I když si to třeba vůbec neuvědomuješ, mohla nastat nějaká situace, kdy se dotyčný člověk nějak „propasíroval“ do tvých myšlenek, aniž bys ho přímo identifikoval. Mohlo jít o náhodnou situaci – ne přímo o osobu – která je s ním spojena. Mozek si to přebere podle svého a „vyhodí“ ti ven toho, který je původcem situace nebo s ní má jen něco (i hodně málo) společného. To, co si racionálně snažíme vysvětlit při bdělém stavu, nesouvisí se stavem při spánku vůbec. A že jsi ho pak potkal? No a? Náhoda ne?:-)
Doplňuji:
aramah: Tak to se ti povedlo:-))))

Orange

Záleží jak to chápeš. Sny ti v žádném případě neodhalí budoucnost. Mohou ale napovědět, po čem nejvíc toužíš či čeho se bojíš.

bolak

Drap: Oni ale píšou že sny jsou odrazem tvých tužeb a nebo obav, případně vycházejí z toho co jsi prožil v několika posledních dnech, pokud si to ještě dobře pamatuju, a tohle není ani jeden z těch případů.

Zdálo se mi o člověku, o kterém se mi nikdy v životě nezdálo. Za posledních 10 let (natož pak v posledních dnech) jsem ho neviděl a ani o něm s nikým nehovořil, dokonce jsem si na něj ani nevzpomněl a ve stejný den, kdy se mi o něm zdá (prvně v životě) ho potkám ve městě.

Co by na to řekli Freud s Jungem, náhoda?

gagaga

ja bych si prala , aby se mi zdalo, ze jsem o 20 let mladsi a lehci ( taky o 20 let ) a zdalo se mi o vas, a vas taky potkala ..
a kdyz ne vas, tak alespon " nejakeho " doktora ( to by bylo taky " veselo " :)

  • iv-

zjentek

já jsem potkal autory the simpson´s ..to bylo něco podobného ,)

gagaga

:)