Kerynka

Dá se podle odběru krve obvodní lekařky zjistit pohlavní nemoc?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Jistě. Proč by zrovna obvodní lékařka nemohla mít pohlavní nemoc?

Další odpovědi
mosoj

Jedině na kožním, oddělení venerologie. Udělají výtěr a test jaký je třeba.
Potom jedině až když se ukáží sekundární příznaky a to bývá již docela pozdě.

Heleave1

Vlastně nedá, pokud lékař nemá podezření a i tak tu krev co odebere musí poslat na testy do nemocnice.Ale spíš tě tam pošle rovnou. Neznám obvodního lékaře který by mohl dělat testy přímo, nejsou vybavení. Většinou když obvoďák bere krev tak kvůli sedimentaci a tam ho zajímá jen množství bílých krvinek. Pokud jich máš moc jsi pořád nemocná. Pokud jich je moc dlouhodobě, nebo se mu něco nezdá, pošle tě na specializovaný vyšetření. Ale sám od sebe pohlavní nemoc nezjistí

petra15

Musis ale lekari povedet na co mas podezreni,aby na to mohl testovat,on to posle do laborky a za 3 dny vis co a jak…

badisko

urcite ano …pokud ji na ni bude lekar testovat …

bolak

Prakticky ne. Ze sekundárních příznaků nemoci které se odráží v krvi se dá zjistit že je něco špatně (v určitých případech), ale v dané chvíli už je to většinou tak rozjetý, že doktor to pozná i klasickým vyšetřením. To je třeba případ HIV, resp. AIDS, kdy ti najednou začne tělo selhávatovým způsobem, že je to u zdravýho člověka prakticky nemožný, a je tedy jasný že imunitní systém je v hajzlu.

gagaga

kerynko, jestli muzete, dejte pozdeji dedovi loudovi nominaci .
ja tu malem zborila barak :)

  • iv-

annas

Ad iv. Ale odpověděl přesně na dotaz. Je opravdu třeba klást otázky jasně. 🙂

gagaga

:))