postcd

Dá se nějak změkčit tvrdá pryž – guma?

Mám v akváriu gumové přísavky, jsou neohebné, nedrží na skle.

Odpovědi
Bedy

Zkuste použít glycerin – ten je snad v každém rozmrazovači zámků nebo sá dá koupit i čistý (používá se v kosmetice) nebo by možná šlo zkusit olej… Ale ten glycerin je lepší volba.

mosoj

Použij ten glycerin. V lékárně ti ho prodají. Nařeď ho do teplé vody a do toho tu pryž namoč ( celkově se to urychlí). Po nějakém dni pryž změkne a pak ošetři neředěným glycerinem ( etylenglykol).
Doplňuji:
Pokud je pryž ale ztvrdlá působením UV záření, zřejmě to již nepomůže a pryž se časem zlomí.

Funna

ne…budeš muset koupit nové…dají se sehnat i samostatně…taky jsme to řešili…