bolak

Dá se nějak odhadnout, jak by vypadal svět, kdyby tenkrát přistáli jako první na měsíčku Rusové?

A neexistuje na toto téma třeba nějaký fiktivní dokument?

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná by si jen prodloužili svou agónii ve studené válce. Skutečností je, že prostě na to tenkrát neměli.

Další odpovědi
Agneta

Rok na to by k moci přišel nějaký Gorbov, jakožto výsledek krachu hospodářství, a tím by se ten sovětský „pád“ jen velmi urychlil:D

zjentek

Ne, tohle je nemožný. Rusové nikdy neměli dobrý režiséry, jako byl Kubrick atd., takže těžko odhadovat. Reklama na pohodlnej život se nedá ničím obalamutit a tak odhaduju, že svět by vypadal úplně stejně, jako dneska, jen s tím rozdílem, že na měsíci přistáli jako první Rusové.

led

Bolo by o niekoľko nositeľov titulu Hrdina Sovietskeho zväzu viacej. To je jediná vonkajšia zmena, ktorá by nastala v živote na Zemi. V prezidentských primárkach USA by vyhral kandidát sľubujúci poslať kozmický výsadok na Mars.(teraz to sľubujú Rusi). Ale chlieb by ostal chlebom, voda vodou a vo svete by naďalej žili bohatí a chudobní.

mosoj

Stejně, ufouni ( nebo něco jim podobného) by je vypráskali jako Amerikány.