Drap

Dá se nějak dohledat, která kultůra a kde, začala poprve používat nůžky ??

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nůžky byly pravděpodobně vynalezeny kolem roku 1500 př.n.l. ve starověkém Egyptě, ale první dá se říci moderní nůžky vyrobili kolem roku 100 n.l. Římané.

Zdroj: podle wiki

Další odpovědi
www

Ano, stačí Google. Ten odkaz dole nějak nechodí, tak bez mezer aspoň zde:
www.nuzkysolin­gen.cz/?page_id=10

Zdroj: www.google.com/m/ur­l?channel=new&cli­ent=ms-opera-mini&ei=RmxnTu­jUEM3Gjgea4os­Z&q=http://nuz­ky.navajo.cz/&ved=0CA­YQFjAA&usg=AF­QjCNFbSi9IIeg­X9wdFiyKsLPD_gPNPNQ