Klára K.

dá se naučit japonština pouze formou samoučení?

Pouze, když se budu učit doma s překladačem, psát si znaky a slovíčka na papírek a učit se je nazpaměť.
A pak mám ještě jednu otázku:
Pomůže mi při tom učení to, že mám fotografickou paměť?
Mě to tak napadlo, že jsou tam ty obrázky atd. 🙂

Odpovědi
Kelt

Každý jazyk se dá naučit, záleží jaké máš zdroje. Teď vyšla japonština, je tam i zvuková část, písmo, gramatika a pod, stojí to asi 1000 kč, možná je to levnější. Větišna Japonců umí dobře anglicky. Japonština je lehká, snadno se vyslovuje, jedná se o slabikovou řeč. Katakana a hirakana se dá snadno naučit, protože se jedná jen o asi 100 znaků, horší je to s Kanji, ale když máš fotografickou paměť, tak to je plus.Já se také učím tímto způsobem, psaní na papír slovíčka, překlady a pod.
U každého jazyka je důležitá pravidelnost a systematičnost. Možná časem zjistíš, že myslíš japonsky, že tě napadají japonská slova místo českých. Tak poznáš, že to děláš dobře.

knedlik123

V Japonsku jsem na podzim byl ( poprve), par sl. obratu se naucis raz-dva a nejdulezitejsi hieroglyfy taky , jako treba vychod, vchod, dekovani, apod.
Mas li takovou pamet, nemusis si delat starosti. Samoucenim uz se dost naucis, a pak uvidis.