Bronzový

dá se naučit japonština pouze formou samoučení?

Pouze, když se budu učit doma s překladačem, psát si znaky a slovíčka na papírek a učit se je nazpaměť.
A pak mám ještě jednu otázku:
Pomůže mi při tom učení to, že mám fotografickou paměť?
Mě to tak napadlo, že jsou tam ty obrázky atd. :-)

Odpovědi:

Bronzový

Každý jazyk se dá naučit, záleží jaké máš zdroje. Teď vyšla japonština, je tam i zvuková část, písmo, gramatika a pod, stojí to asi 1000 kč, možná je to levnější. Větišna Japonců umí dobře anglicky. Japonština je lehká, snadno se vyslovuje, jedná se o slabikovou řeč. Katakana a hirakana se dá snadno naučit, protože se jedná jen o asi 100 znaků, horší je to s Kanji, ale když máš fotografickou paměť, tak to je plus.Já se také učím tímto způsobem, psaní na papír slovíčka, překlady a pod.
U každého jazyka je důležitá pravidelnost a systematičnost. Možná časem zjistíš, že myslíš japonsky, že tě napadají japonská slova místo českých. Tak poznáš, že to děláš dobře.

Pokročilý

V Japonsku jsem na podzim byl ( poprve), par sl. obratu se naucis raz-dva a nejdulezitejsi hieroglyfy taky , jako treba vychod, vchod, dekovani, apod.
Mas li takovou pamet, nemusis si delat starosti. Samoucenim uz se dost naucis, a pak uvidis.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.