ilonka

cysticka fibroza

uz jsem se tady na to ptala ted mam jiny problem .jsou lide nebo jejich nejblissi povinni informovat o teto chorobe svou rodinu a pribuzne?jen z toho duvodu kdyby chtel nekdo dite ze by to mel vedet je to prece zavazna nemoc.mel by to vedet kvuli testum ktere by si mohl nechat udelat.

Nejlepší odpověď
Dandi

Bohužel takovou povinnost nikdo nemá. Z etického hlediska by měli vždy postižení takovou nemocí informovat ostatní měli. Obzvláště v takových případech, o kterém píšete.

Další odpovědi
alenka901

příbuzní a rodina by měli znát zdravotní stav v rodině kvůli dědičnosti atd

Attack-design

povinni samozřejmě nejsou ale co se morálky týče asi by to bylo fér, alespon partnerovi