Sára8

Čtvrtfinále, osmifinále, finále…

kolik družstvech je v čtvrtfinále,os­mifinále finále?

Nejlepší odpověď
Luss

ve ctvrtfinale 8 tymu – hraji 4 zapasy a 4 vitezne tymy jdou do semifinale, v semifinale 4 tymy – hrajou 2 zapasy a 2 vitezne tymy jdou do finale, ty porazene 2 tymy hraji o bronz

Další odpovědi
standa

OBECNĚ pro tzv. KO systém platí:

OSMIfinále: 8 dvojic, z nich vítězové postupují do čtvrtfinále a poražení končí
ČTVRTfinále: 4 dvojice vítězů osmifinále, vítězové této fáze postupují do semifinále a poražení končí
SEMIfinále: 2 dvojice vítězů čtvrtfinále, vítězové postupují do finále, porážení spolu zpravidla sehrají zápas o 3.místo
FINÁLE: vítězové semifinále

Stávající olympijský hokejový turnaj má ale jedno specifikum:

  • po základních skupinách (3 skupiny po 4) se vytvořila jedna hybridní tabulka, kdy se smíchaly hrušky s jablky a vzniklo tak pořadí na 1.-12. místě (česko=5.)
  1. první čtyři mužstva postouila rovnou do čtvrtfinále a čekají na své soupeře, kterými budou vítězové jakýchsi osmifinalových předkol, do kterých byla mužstva zařazena takto:

5. proti 12. (ČR – Lotyšsko)
6. proti 11.
7. proti 10.
8. proti 9.

  1. no a vítězové techto osmifinálových předkol vytvoří spolu s těmi prvními čtyřmi týmy dvojice pro ČTVRTFINÁLE
  2. a dál už jako podle obecného KO modelu