Weroniq

co způsobuje různé zabarvení oblohy?

při západu slunce v posledních dnech je obloha někdy rudá (červánky) a někdy zase žlutooranžová, jindy zase taková nezvyklá záře.. čím to je a co to značí pro nadcházející dny? říká se, že když jsou červánky, bude druhý den větrno, je to tak? :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

prach, vodní páry, emise v ovzduší, stav ozónu, sluneční vítr, …

dnes už na lidové pranostiky nelze spoléhat, chemie dělá své.

Další odpovědi
tom004

Tu barevnost,způ­sobuje,lom,a spekrální rozklad světelných paprsků,které prochází,různým prostředím,v at­mossféře,jako např.,hustota,te­plota vodních par,obsah nečistot,obsah,růz­mých druhů plynů,teplota okolí,směru proudění,ap.

MrGandy

Láme se světlo …
Obloha taky není modrá jak se zdá…