co znamená znak na sanitce?

co znamená znak nazývaný hvězda žvota na sanitce (had na hůlce v modré hvězdě)???

Nejlepší odpověď
PostApMan

Každý z paprsků „hvězdy života“ reprezentuje jednu ze šesti funkcí záchranného řetězce: Rozpoznání stavu – Oznámení – Výjezd – Péče na místě – Péče během transportu a Předání k definitivní péči. Každé rameno základní životní funkci: Vědomí – Dýchání – Oběh. Had a Aeskulapova hůl jsou tradiční symboly medicíny a lékařského stavu. Aeskulapova užovka neboli užovka stromová, latinsky Elaphe Iongissima.

Více na :
http://firehis­tory.ihasici.cz/23-samaritska-sluzba/11-dil-historie-znaku-modra-hvezda-zivota/

Zdroj: firehistory.i­hasici.cz/23-samaritska-sluzba/11-dil-historie-znaku-modra-hvezda-zivota/