zjentek

Co znamená, že chladící systém vozu správně pracuje pod správným tlakem?

Jakým správným tlakem? Vždyť víčko vyrovnávací nádoby (expanzní nádrže) si každý řidič libovolně otevírá a zavírá, kdy potřebuje. 🤷‍♂️

Odpovědi
elkon

Dokud budeš stále vyžadovat informace o tajném anonymním voze, tak se moc nedovíš.

aliendrone

Chladící systém v automobilech pracuje s určitým přetlakem. Dokonce i prastará „víčka od chladičů“ z doby krále klacka měla pružinový uzávěr. Stejně tak pracuje i víčko na expanzce (přesunulo se z chladiče). Pokud bude blbě fungovat, budeš např. v autě blbě topit a rychleji ztrácet chladící kapalinu atd. 🙂

V zásadě je to víčko přetlakový ventil, no.

zjentek

@elkon>>>všeobecně

Dochy

Všeobecně??? 😉
Konkrétně u mého auta v manuálu nic o správném tlaku nepíší. Nicméně voda se vaří při 100°C. Chladící systém mého vozu dovoluje činnost až cca do 120°C

Dochy

Asi by to chtělo napsat víc podrobností.
A víčko expanzky si normální řidič sám neotvírá a nezavírá podle toho jak se vyspal. Víčko je k tomu aby bylo zvařené a obvykle je u něj upozornněí aby sis při otvírání za tepla dával hodně velkýho bacha.