Co znamená výraz slova Souputnice ?

Prosím pěkně, co znamená přesný výklad slova Souputnice? Nikde na netu jsem to nenašla. Za Vaše odpovědi Vám velmi děkuji a všechny Vás zdravím, Ina

Odpovědi
BEAES

Souputník-ice- je ten, kdo s vámi sdílí nějakou cestu, nebo problémy.

poa.li

Vidím za tím slovem společnici na nějaké dlouhécestě, popřípadě nějakém složitém procesu, či vývoji. Spojenec v sukních…

anonym

Kdyby to byl souputník, tak by to mohl být Měsíc ve vztahu k planetě Země.