BEAES

Co znamená výraz -honit si triko-?

Já to tedy nevím…

Nejlepší odpověď
annas

Teď jsem před chvíli vložila odkaz na stejnou otázku.
Slovo honit se do spojení souvisejících s módou mohlo dostat jako synonymum slovesa pachtit se. Kdo honí módu, frajeřinu, parádu pachtí se za módními trendy, dohání to, co před ním už předvedly modelky a společenské celebrity. Pokud jde o honění trička neboli vytahování se, soudím, že to je jakási vizuální představa. Kdo se vytahuje, doslova fyzicky vytahuje, napřimuje se, zvedá ruce a jeho trička se vytahuje nahoru. Onen vytahující se honí své tričko po svém těle.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/135386