Avatar uživatele
annas

Jaký je význam slova „přehypovaný“? Např. ten film je přehypovaný.

Některé nové výrazy jsou mně neznámé. Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? anonym, quentos, vagra, iceT, Andělé, johana 56, Drap, fcoop, briketka10, Illines před 4400 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

halasně vychvalovaný, přeceňovaný, nafouknutý, široce medializovaný apod. Nejčastěji se objevuje ve spojení s počítačovými hrami, filmy nebo elektronikou. Pochází z angl. „hyped up“

Jazyková poradna ÚJČ

Zdroj: www.ujc.cas.cz/ja­zykova-poradna/dotaz-tydne/dotaz-tydne-2009.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Já našla tohle vysvětlení,snad postačí
7/2009
přehypovaný
Dotaz:
Chtěla bych se zeptat, zda lze nějak vysvětlit slovo „přehypovaný“, ve smyslu: Ten film je přehypovaný. Toto slovo je oblíbené mezi mladou generací.
Odpověď:
Výraz přehypovaný má původ v anglickém hype – ‚reklamní trik, švindl, fígl, umělý stimul; reklamní šlágr, tahák; bombastická, dryáčnická reklama‘. Sloveso hype znamená ‚medializovat, halasně vychvalovat, nafouknout‘; hyped up – ‚kašírovaný, umělý‘. Nespisovný výraz přehypovaný se používá ve významu ‚halasně vychvalovaný, přeceňovaný, nafouknutý, široce medializovaný‘ apod. Nejčastěji se objevuje ve spojení s počítačovými hrami, filmy nebo elektronikou.

Zdroj: http://www.uj­c.cas.cz/jazy­kova-poradna/dotaz-tydne/dotaz-tydne-2009.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

jestli to nebude přemedializovaný film , prostě je v médiích tak přetřásán, až to není dobré…nabádá lidi k jeho shlédnutí

můj názor

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek