annas

Jaký je význam slova „přehypovaný“? Např. ten film je přehypovaný.

Některé nové výrazy jsou mně neznámé. Díky.

Nejlepší odpověď
quentos

halasně vychvalovaný, přeceňovaný, nafouknutý, široce medializovaný apod. Nejčastěji se objevuje ve spojení s počítačovými hrami, filmy nebo elektronikou. Pochází z angl. „hyped up“

Jazyková poradna ÚJČ

Zdroj: www.ujc.cas.cz/ja­zykova-poradna/dotaz-tydne/dotaz-tydne-2009.html

Další odpovědi
iceT

Já našla tohle vysvětlení,snad postačí
7/2009
přehypovaný
Dotaz:
Chtěla bych se zeptat, zda lze nějak vysvětlit slovo „přehypovaný“, ve smyslu: Ten film je přehypovaný. Toto slovo je oblíbené mezi mladou generací.
Odpověď:
Výraz přehypovaný má původ v anglickém hype – ‚reklamní trik, švindl, fígl, umělý stimul; reklamní šlágr, tahák; bombastická, dryáčnická reklama‘. Sloveso hype znamená ‚medializovat, halasně vychvalovat, nafouknout‘; hyped up – ‚kašírovaný, umělý‘. Nespisovný výraz přehypovaný se používá ve významu ‚halasně vychvalovaný, přeceňovaný, nafouknutý, široce medializovaný‘ apod. Nejčastěji se objevuje ve spojení s počítačovými hrami, filmy nebo elektronikou.

Zdroj: http://www.uj­c.cas.cz/jazy­kova-poradna/dotaz-tydne/dotaz-tydne-2009.html

hanulka11

jestli to nebude přemedializovaný film , prostě je v médiích tak přetřásán, až to není dobré…nabádá lidi k jeho shlédnutí

můj názor