huxa

Co znamená „vlastnit mord“?

Doplňuji:
bylo to u článku o zlomené lásce, komentátor napsal, že v tomto poté pomůže už jen začít „chlastat“ a nebo „vlastnit mord“

Nejlepší odpověď
radce

V jaké souvislosti? Mord je v dialektu vražda, mohlo by to znamenat něco jako „být zavřený za vraždu“, ale tam mi zase moc „nesedí“ ten infinitiv „vlastnit“…
Doplňuji:
No tak buď se uchlastat nebo ji zabít…
Nevím, asi nic lepšího nevymyslím…
Snad přispěje někdo chytřejší, docela mne to začíná zajímat!

Další odpovědi
Damiana

Jak píše radce, buď začít svůj žal utápět v alkoholu nebo mít na krku vraždu té, která to srdce zlomila (zabít ji). Mord znám také jen jako vraždu, morda – to je pak tlama u zvířat, ale to s tím moc společného nemá…:-)

quentos

bez kontextu netuším… nebude to překlep?