co znamená sváteční den

Dobrý den potřebuju vědět co to znamenají sváteční dny mám to zjistit mám to jako referát do školy

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Dle mého názoru je sváteční den, kterýkoliv svátek, výročí či jubileum, především ty které se skutečně nějak oslavují (např. Vánoce, Velikonoce apod.) ale myslím, že může jít i o osobní či rodinné svátky (např. narozeniny, výročí svatby). Dříve byla pro lidi svátečním dnem např. i každá neděle (pro křesťany), dožínky, různá posvícení.
Jsou a byly to prostě dny, kdy se lidé svátečně oblečou a oslavují určitou věc.Každý svátek má svůj již zažitý způsob oslavy.