Frogman

Co znamená spojení „kulturní pozadí“?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Folk_rock , https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Folk_rock
V pravé tabulce je napsáno ‚před 60. lety 20. století‘, ale v článku se níže píše, že už i kolem 20. let se o tom vědělo.
Co tedy znamená spojení „kulturní pozadí(/původ)“? Dalo by se říct, že to je období, kdy se to začalo hrát ´ve velkém´?
Nevíte, kde bych našel opravdový vznik všech žánrů?

Nejlepší odpověď
annas

Kulturní – týkající se kultury, ale i jejích různých prvků – např. bydlení, životní úroveň,, náb. a sociální uspořádání)

Pozadí – skrytá příčina, okolnosti nějakého dění, souvislosti.

Když spojíte dohromady, takže podle vašeho odkazu rozvoj rocku ovlivnilo kulturní pozadí, příčiny, okolnosti – někdy se spojuje i se společenským – v 60. letech (nikoliv před 60 lety, kdy tato hudba dosáhla na vrcholu, i když vznikla dřív.

Velký vliv měla na dění generace beatniků (určitě víte, jak se jejich postoje prjevovaly – něco níž), v literatuře i postmodernismus, magický realismus, nová kinematografie atd.

Dále hnutí hippies, vzestup drog, válka ve Vietnamu, heavy metal, sexuální uvolnění, konzumní způsob života atd.

Nevím, které žánry máte na mysli.

Frogman

V mém kontextu ‚před 60. lety 20. století‘ jsem myslel ‚před šedesátými lety…‘.
Aha, takže je to vrchol. Měl jsem na mysli takové ty hlavní žánry (pop, rock) a jejich vedlejší podkategorie (teen pop, pop rock, …).
Zajímalo by mě, kdy skutečně vznikly, ne kdy byly na vrcholu v té době. To už se ale přesně asi dohledat nedá, že?

annas

Jsem víc na literaturu než na hudbu, takže v hudbě se tolik neorientuji, ale zkusím se podívat. 🙂

Frogman

Nemusíte, stačí mi údaje z anglické wiki. Díky moc. :)