Avatar uživatele
Frogman

Co znamená spojení „kulturní pozadí“?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Folk_rock , https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Folk_rock
V pravé tabulce je napsáno ‚před 60. lety 20. století‘, ale v článku se níže píše, že už i kolem 20. let se o tom vědělo.
Co tedy znamená spojení „kulturní pozadí(/původ)“? Dalo by se říct, že to je období, kdy se to začalo hrát ´ve velkém´?
Nevíte, kde bych našel opravdový vznik všech žánrů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kulturní – týkající se kultury, ale i jejích různých prvků – např. bydlení, životní úroveň,, náb. a sociální uspořádání)

Pozadí – skrytá příčina, okolnosti nějakého dění, souvislosti.

Když spojíte dohromady, takže podle vašeho odkazu rozvoj rocku ovlivnilo kulturní pozadí, příčiny, okolnosti – někdy se spojuje i se společenským – v 60. letech (nikoliv před 60 lety, kdy tato hudba dosáhla na vrcholu, i když vznikla dřív.

Velký vliv měla na dění generace beatniků (určitě víte, jak se jejich postoje prjevovaly – něco níž), v literatuře i postmodernismus, magický realismus, nová kinematografie atd.

Dále hnutí hippies, vzestup drog, válka ve Vietnamu, heavy metal, sexuální uvolnění, konzumní způsob života atd.

Nevím, které žánry máte na mysli.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Frogman

V mém kontextu ‚před 60. lety 20. století‘ jsem myslel ‚před šedesátými lety…‘.
Aha, takže je to vrchol. Měl jsem na mysli takové ty hlavní žánry (pop, rock) a jejich vedlejší podkategorie (teen pop, pop rock, …).
Zajímalo by mě, kdy skutečně vznikly, ne kdy byly na vrcholu v té době. To už se ale přesně asi dohledat nedá, že?

před 3028 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Jsem víc na literaturu než na hudbu, takže v hudbě se tolik neorientuji, ale zkusím se podívat. 🙂

před 3028 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Frogman

Nemusíte, stačí mi údaje z anglické wiki. Díky moc. :)

před 3028 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek