mudrc

Co znamená slovo šintoismus?

při řešení náboženských otázek asie

Nejlepší odpověď
annas

Slovo šintó znamená posvátná cesta, cesta bohů. Šintoismus je japonské národní náboženství, které má zhruba 100 miliónů vyznavačů. Jde o náboženství polyteistické, ve kterém existuje nepřeberné množství bohů – rodový bohové, představitelé živlů, bohové hor, lesů, řek, údolí… Všichni bohové se označují jako kami. Do roku 1946 byl kami i japonský císař a Japonsko bylo vlastně teokratickým státem. Šintoismus vznikl na přelomu 6. a 7. století, později do něj byly zakomponovány prvky buddhismu a konfuciánství. Zvláštností je současná existuje koexistence šintoismu a buddhismem v Japonsku. Japonci přičítají veselé události šintoismu, smutné pak buddhismu.

Zdroj: http://gis.zcu­.cz/studium/dbg2/Ma­terialy/html/ch10­s11.html