Nevědoucí111

Co znamená pojem : Je to ve hvězdách?

Co přesně znamená pojem je to ve hvězdách ? :) děkuji za odpovědi
Doplňuji:
moc děkuji za všechny odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

spíše než o „pojem“ jde o tzv. idiom (obraznou frázi), a to s významem „to (momentálně) nikdo neví/nemůže vědět“. Zřejmě se tím naráží na astrologii – astrologové odjakživa tvrdili, že ve hvězdách je „napsáno úplně všechno“.

Další odpovědi
anonym

Je to jako,že je to na osudu,že je to buď a nebo,popř.že si nemůžeš být jistá jak ta daná věc dopadne apodobně.

JájsemRaibek

Ani tak ne jako neznámo kde, ale spíš nevím co tam je.
Tak stejně jako hvězd sice víme kde jsou, ale nevíme co tam je.

annas

Už od starověku lidé toužili zná svůj osud, svou budoucnost, porozumět hvězdám, tomu, co je nad námi. Tak nějak vznikla astrologie. . I v současnosti lidé věři, že hvězdy ovlivňují jejich osudy, dokonce i chod dějin. Proto zájem o horoskopy.

Osud je daný člověku už v době narození, tudíž podle data narození, postavení, hvězd, planet se dá zjistit, co člověka čeká. Jenže jen někteří vyvolení umí z hvězd číst.

Takže náš je osud ve hvězdách, neznáme budoucnost, tedy nevíme přesně co a kdy nás čeká.

Užívá se přeneseně pro ty události, které se mohou, ale nemusí stát – jen hvězdy znají pravdu či její náznak – je to tedy ve hvězdách.

Každý má svou hvězdu a na ní je psané, co ho čeká.

Doplňuji:
To je ještě ve hvězdách = v budoucnosti.
Nevíme, co nás čeká, co se kdy splní či co uděláme.
jinak diskuse

johana 56

Nedohledno,neznámo…
Ani hvězdy přesně nenaznačí,co mně čeká a nemine.

ReHu

Že to, chceme vědět, vědí jen hvězdy.

anonym

Astrologie,sa­tanismus-mechanismus,blá­boly,alternativ­ní realita.

MacinaN

Jednoduše to znamená to, že tohle se bohužel nedozvíte. Hvězdy bych ale nepodceňovala. Na to, jak se cítíme a co prožíváme, totiž mají dost velký vliv. Kdyby vás to náhodou inspirovala a chtěla byste mrknout na svůj horoskop na příští rok, tak když tak doporučuji mrknout sem: https://www.as­trohoroskop.cz/ho­roskop-2019 :)

Pavel Kohán

Když nejde racionálně předpovědět budoucnost