Co znamená pojem „božský klid“?

On snad nemá už nic na práci?
Nebo dělal jen jednou?Už má hotovo a dost v něj furt věří.
Díky za koment.

Coche to vystihl v diskusi naprosto přesně.

Co znamená pojem „Božský klid“?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že vznik úsloví „božský klid“ souvisí se stvořením světa. Bůh stvořil svět za 6 dní a sedmý den „přestal konat své dílo.“

Původně tedy jako klid od práce, protože klid je stav odpočinku pro člověka . Proto existuje den pracovního klidu. V současnosti už samozřejmě neplatí.

Jinak přeneseně – nebýt od nikoho obtěžován., mít pokoj, ticho.

Když jde o božský klid, tak je to např. klid příjemný, dokonalý, úchvatný, náramný atd. Jde samozřejmě o nadsázku.

Každý má jinou představu o klidu.

Další odpovědi
led

Božský kľud je obdobie Božieho stavu pred Veľkým Treskom – Veľkým Božím Stvorením sveta a Človeka – najväčšieho rušiteľa Božského kľudu

anonym

Božský ve smyslu graciózní, bohorovný, velký, nejvyšší – největší, monumentální, …

ReHu

Až ho poznáš, tak budeš vědět 🙂

johana 56

Boží,božský beru ve významu slova jako neosobní,jedinečný.
Klid přesněji řečeno odpočinek který si po splnění různých úkolů umím vychutnat.
Přestože bydlím na sídlišti,kde je rušno do pozdních večerních hodin,vnímám při posezení na balkoně se skleničkou dobrého nápoje v ruce pouze šumění stromů a zpěv ptactva.Zavřu oči a ‚vypnu‘ všechny myšlenky,nic mně neruší.

štamgast

Božský klid=velký klid

anonym

Pro Rehu:Ale kde ten klid?
Snad někdy ve spánku,ale to není ten božskej co?

ReHu

Někdo ho má někdy v duši, někdo si ho po odvedené práci dopřeje třeba o samotě doma nebo na procházce v lese.

cochee

Božský klid je přece v přírodě. Ptáci řvou, mouchy bučí, potok šustí… ;) Úplně vidím tu Kolářovou nebo toho Svěráka, jak se na tu louku vyvalí, poslouchají ten rachot a říkají: „Božský klid…“ 😁

anonym

Coche to je ono,to je na nominaci,ale ne zde.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.