Meffinka

Co znamená otevřený vztah?

někde jsem se dočetla o otevřeném vztahu, ale nevím jestli jsem to dostatečně pochopila…neumíte to někdo nějak stručně a srozumitelně vysvětlit? děkuju :)

Nejlepší odpověď
Martina S.

Také jsem to tak měla a vyhovovalo mě to, ale těžko seženete partnera, který by to snesl. Mě to tak vyhovuje a ráda bych to ještě zažila, třeba na pořád.

Další odpovědi
anonym

vztah bez závazků,a omezování

Elk

To je vztah, kde sice oba partneři / pokud se to týká partnerství / žijí ve společné domácnosti, nestarají se s kým tráví čas partner, ale každý má svůj život, svoji práci a jejich společným styčným bodem může být třeba byt.

hanulka11

ano je to tak ,ale musí to chtít oba jinak to není jednostranně dobré

prostě si každý užije dle svého, nikdo nikoho neomezuje

Elda Trnimir

Podle mého názoru otevřený (citově i sexuálně) vztah může fungovat, ikdyž má již člověk v tom „hlavním vztahu“ založenou rodinu, pokud budou oba partneři stejného názoru a dokáží si zachovat takovou individualitu, že se ubrání kodexům dnešního děravého společenského systému.