HDMI

Co znamená mít zelený mozek?

Nejlepší odpověď
tom004

Používalo se pro vojáky z povolání,hlavně v 50 letech.Tehdy byli ve velení,kdejací zneuznaní „géniové“,nev­zdělanci,ap.Moc toho neuměli,mimo řvaní,a vydávání nesmyslných rozkazů.A bohu­žel,toto svoje „umění“,prosa­zovali,a hlavně na vojáky ZS.

Další odpovědi
dědapetr

Být důstojníkem armády.

anonym

Voják z povolání často postižený profesionální deformitou, omezený a zcela pohlcený vojenským myšlením i v civilním životě (v rodině rajóny, nástupy apod.).
Třeba takový „terazky“ je hezká ukázka.

hanulka11

nevím jak nyní ,ale dřív se říkalo vojákům, že jsou tak zblblý, že maj i zelený mozky

rtepp

První podmínka je nemít vlastní myšlení, být splachovací a ochoten udělat absolutně všechno.
Lidově se tomu říká mít zelený mozek.