syrecek17

Co znamena, kdyz mate popraskany jazyk?

Odpovědi
Drap

Přečti si zde:

Jazyk bývá poprakaný zejména v jeho přední části a po stránek jazyku. Jazyk je bolavý zejména při konzumaci určitých potravin, kdy jde jasně cítit rozpraskání jazyku. V některých případech je u lidí přítomen také bílý povlak na jazyku. Popraskaný jazyk se může objevit jak u dětí, také u dospělých lidí. Někdy se objevuje u žen během probíhajicího těhotenství.
Popraskaný jazyk příčiny

Popraskaný jazyk může mít různé důvody. Vyjmenujeme si tady hlavní možné příčiny:
nedostatek vitamínu B – může to ukazovat na nedostatek vitamínu ze skupiny B.
nedostatek vitamínu A – může to být vyvoláno také nedostatkem vitamínu A.
chudokrevnost – neboli málo železa v krvi. Chudokrevnost je také známá pod pojmem anémie.
problémy v tlustém střevě – viníkem mohou být také chronické problémy s tlustým střevem.
alergie – může se jednat také o projev alergie
snížená imunita – oslabená imunita
Léčba

Je nutné najít příčinu rozpraskaného jazyku a pak se podle toho bude lišit i léčba. Přesná léčba je vždy závislá na příčině. Měly by jste absolvovat vyšetření u lékaře, který to posoudí a případně vás pošle již přímo ke specialistovi na různý obor.

Zdroj: http://www.spor­tuj.com/view.php?na­zevclanku=popras­kany-bolavy-jazyk&cisloclan­ku=2013050009

marci1

Mohou to být různé příčiny: dehydratace, nedostatek vitamínů B apod., ale i vážnější stav. Doporučovala bych, aby sis nechat udělat u praktického lékaře vyšetření- krevní obraz. 🙂