Katusa

Co znamená hodnost generalisimus?

Nejlepší odpověď
chudst

Generalissimus je jmenovaný důstojník nejvyšší pozice; dalo by se to prelozit jako „nejvyšší“ nebo “hlavní velitel”.

Je to proste nejvyšší vojenská hodnost výjimečně udělovaná velitelům velkých armád.

Priklady slavnych generalisimu najdete zde: http://genera­lissimus.nava­jo.cz/

Další odpovědi
žolik

je to nejvišší hodnost,u nás to hodnocení už bylo,všechno se vrací spět.znáte film Švejk,a dneska černý barony.

led

Generalisimus – vojenská hodnosť, veliaci dôstojník majúci pod svojim priamym velením maršálov. Používa(la) sa len v niekoľkých štátoch sveta (SSSR Stalin,Španielsko Franco,…).
Vo Veľkej Británii najvyššia hodnosť – maršál
Najčastejšie najvyššia vojenská hodnosť je armádny generál (generál armády).
PS.
pekný odkaz je u kolegu Chudsta o histórii tejto hodnosti