zjor

Co znamena „dusevne pracujici“? Patri k tomu programator?

Nejlepší odpověď
Frontinus

Duševní práce je obecně práce, při které používáš víc hlavu než ruce. Programátor, dokonce i praprogramátor, který drátoval programy ručně v podobě například vačkových hřídelí, je duševně pracující.

Další odpovědi
Kepler

Já tento pojem považuji za poněkud nešťastný a nevhodný. Pokud nepracujeme jen končetinami, používáme intelekt, nikoliv duši (pokud něco takového vůbec existuje). Myslím, že práce programátora vyžaduje vyspělý intelekt.