JájsemRaibek

Co značí zkratka nebo předpona bin?

Muammar bin Mohammad bin Abdussalam bi Humayd bin Abu Manyar bin Humayd bin Nayil al Fuhsi Gaddafi. To je celé jméno Muhamara Kaddáfího, ale co značí to bin?
Vlastně to měl i ten Láďa z Pakistánu.

Nejlepší odpověď
Edison

bin = syn, bint = dcera. V zásadě tedy první je rodné křestní jméno, pak následuje výčet pokolení.

Více o arabských jménech a jejich struktuře v linku.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Arabsk%C3%A9_jm%­C3%A9no

Další odpovědi
Kepler

Podobně jako ve skandinávských zemích přípona -son. Karllson = Karlův syn.

Edison

Keplere, kapku se mýlíš. -son je ve švédštině. Finština má -nen, tuším norština -sen. U těch je to ale pevnou součástí příjmení. U arabských jmen jse o výčet pokolení a běžně jsou, oproti západním jmenným systémům, řetězeny. Příklady v onom odkazu.